top of page

FRANCHISE SİSTEMİNİN YARARLARI NEDİR? SAGLADIGI AVANTAJLAR NELERDİR?

Franchise sistemine katılarak, zor olan birçok işin üstesinden gelerek sektöre girersiniz. Marka oluşturmak ve farkındalık yaratmak için zaman ayırmanız gerekmez. Franchise markaların, isimsiz bir markadan % 46 daha yüksek bir “cüzdan payı” var. Bunu belirleyen şey, bir müşteri ziyaretinde, yapılan harcama tutarı arasında ki farktır. Buna ek olarak, belirleyici bir takım farklar sunar.

Franchise Marka Farkındalığınızı Arttırır

Güçlü bir marka pazarda farkındalık yaratır; yani tüketicilerin ürününüzü ve hizmetinizi alması daha olasıdır. Örneğin, bir markanın parçası olmayan kendi işinizi kurduysanız ve saygın bir marka sizinle aynı hizmeti sunuyorsa, nitelikli tüketicilerin sizin yerinize markayı tercih etmesi kaçınılmazdır. İşinizi ve ürünlerinizi ve sizi hiç duymamışlarsa, potansiyel müşterileriniz yok demektir.

Tüketiciler Franchise Markaya

Güven Duyar

İnsanlar bir markaya girdiklerinde neyi bekleyeceğini biliyorlar, markanın tutarlı, güvenilir ve yüksek kaliteye sahip olduğuna güveniyorlar.

Değer Katar

Tüketiciler bir markaya para harcamak konusunda daha isteklidir, çünkü etkili markalar müşteriler açısından aynı zaman da prestij olarak görülmektedir.

Destek Verir

Franchise sistemine dahil olmak sizi deneyim, tavsiye ve satın alma gücü açısından geniş bir iş ağı grubunun parçası yapar. İşi yönlendiren uzmanlardan oluşan ekibe sahip olan merkezi bir HQ tarafından da yararlanırsınız ve sahip olabileceğiniz soruları cevaplayacak tecrübe ve bilgi birikimine sahip olursunuz. Merkez ofisteki deneyimli destek ekibi, İK, Hesap işleri, BT, teknik destek ve satış ve pazarlama gibi iş alanlarında uzman kişiler ile hareket eder. Kendi başınıza bir yer açsaydınız, bunlar satın almak zorunda olduğunuz tüm

hizmetler.

Eğitim

Franchise sisteminin temelini eğitim oluşturur. Açılış öncesi eğitim ve devam eden eğitim programları uygular.. Siz bu fırsatlardan güvenle faydalanın diye, ihtiyacınız olan tecrübe, hazır paket halinde size sunulur.

Yüksek Kazanç

Franchise sistemi, iş prensiplerinizi ve değerlerinizi anlatan bir öykünüz olmasını sağlar. İş prensiplerinizi ve değerlerinizi paylaşan tüketiciler, markanıza kendilerini iyi hissetmek ve sadık müşteri olmaktan çekinmemek için gereken enerjiyi verir. Sonuçta, güçlü bir marka ismi ile franchise kazanmak, başarılı olmanız ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi daha yüksek bir fiyatla satmanız için daha fazla potansiyel sağlar.

bottom of page